Δράση για την ενημέρωση και την πρόληψη του καρκίνου του μαστού στην Αίγινα

Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε η δράση που πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή, 30/10, στην Αίγινα για την ενημέρωση και την πρόληψη του καρκίνου του μαστού, με συμμετοχή ιατρικού και διοικητικού προσωπικού του Mediterraneo Hospital.

Στα πλαίσια της εκδήλωσης που διοργανώθηκε από το Σύλλογο Γυναικών Αίγινας σε συνεργασία με το Νοσοκομείο Αίγινας “Άγιος Διονύσιος”, το πρωί της Κυριακής εξετάσθηκαν στα πλαίσια του προληπτικού ελέγχου πάνω από 50 γυναίκες, ενώ παραπέμφθηκαν 2 εξ αυτών για περαιτέρω έλεγχο.

Ακολούθησαν ενημερωτικές ομιλίες στην κατάμεστη αίθουσα του Συλλόγου Γυναικών Αίγινας από τον κ. Βασίλειο Καλλέ, Χειρουργό Μαστού και τον κ. Αθανάσιο Κορογιάννο, Παθολόγο – Ογκολόγο, με αντικείμενο την πρόληψη και την αντιμετώπιση του καρκίνου του μαστού.

Στη δράση συμμετείχαν:

κ.Βασίλης Καλλές, Χειρουργός Μαστού

κ.Αθανάσιος Κορογιάννος, Παθολόγος – Ογκολόγος

κ.Γεώργιος Καφετζής, Χειρουργός

κ.Μάριος Βασιλόπουλος, Διοικητική Υποστήριξη

κ.Αναστασία Κουτσούμπα, Διοικητική Υποστήριξη

Λεπτομέρειες για τη δράση καθώς και ολόκληρο το video των ομιλιών μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα Aegina Portal.

mediterraneo hospital aigina a.korogiannos - Δράση για την ενημέρωση και την πρόληψη του καρκίνου του μαστού στην Αίγινα

Ο κ. Αθανάσιος Κορογιάννος, Παθολόγος – Ογκολόγος

mediterraneo hospital aigina v.kalles 1 e1667228071275 - Δράση για την ενημέρωση και την πρόληψη του καρκίνου του μαστού στην Αίγινα

Ο κ.Βασίλης Καλλές, Χειρουργός Μαστού